Super User

Super User
Super User Written by lipiec 19, 2022

    "Przebicie" na grzałce a zdrowie i życie.

    Zdarzały mi sie usługi naprawy pralek, w których nastąpiło "przebicie" na grzałce, i nie dośc że pralka nie grzała, to jeszcze kabina prysznicowa znajdująca sie obok... "kopała". A miało to miejsce szczególnie gdy w scianach były jeszcze stare rury metalowe, więc były one doskonałym "przewodnikiem" prądu.

    Jesli mamy taką sytuację, że ogólnie łazienka jest na "starej" instalacji hydraulicznej, to proponuję nie włączać prania w trakcie kąpieli, gdyż może sie to naprawdę źle skończyć, jeśli nastapiło by "przebicie" na grzałce.

    Gdyby u Państwa nastapiła podobna awaria, i potrzebowaliby Państwo pomocy, to zapraszam do kontaktu z nami.

    

Super User Written by lipiec 15, 2022

    Przedłużenie węża dopływu i odpływu w pralce lub zmywarce... na co uważać?

    Czasami sa w życiu takie sytuacje, że musimy zdecydować sie na zainstalowanie pralki lub zmywarki nieco dalej niz standardowo, i wtedy pojawia sie problem z podłaczeniem jej pod dopływ wody i kanalizacji bo po prostu jest za daleko. I CO WTEDY ???

    Podłaczenie do wody.

    Biorąc pod uwage że standardowo gwinty zewnetrze i wewnetrze kranu oraz nakrętki węża dopływu do pralki lub zmywarki to 3/4 cala, to mozna smiało zastosować przedłużenie za pomoca zwykłego węża do pralki z zastosowaniem "przejściówki" (gwint zewnetrzny vs gwint zewnetrzny).

    Podłaczenie do kanalizacji.

    Tu jest podobnie jak z dopływem wody, tylko że nie mamy gwintów. Wystarczy zastosować dostatecznie długi wąz perforowany (podobny do tego zastosowanego w pralce lub zmywarce), i redukcję. Nie wspomne o opaskach zaciskowych, no bo to juz jest po prostu oczywiste.

    Jesli jednak pojawiły by sie jakiekolwiek problemy, to służymy pomocą

 

Super User Written by czerwiec 29, 2022

Instalacja pralki pod zabudowę... na co zwrócić uwagę?

    W dzisiejszych czasach coraz modniejsze staja sie pralki pod tzw. "zabudowę", lub po prostu wsunięte w szafkę ustawiona w łazience lub kuchni. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, ze pozwala na zagospodarowanie przestrzeni nad pralka.

    O czym trzeba pamiętać?

    Podczas planowania instalacji pralki pod zabudowę na pewno trzeba pamiętać o tym, że może zdarzyć sie awaria, a co za tym idzie, trzeba będzie ją wysunąć. I tu ważna rzeczą jest to aby po pierwsze wąż dopływu i odpływu były na tyle długie, aby swobodnie można było wysunąć pralkę do przodu bez strachu że te węże urwiemy. Druga ważną rzeczą jest to, aby (jesli to oczywiście mozliwe), kranik i syfon odpływowy były zamontowane na zewnątrz szafki tak, aby można było odciąć dopływ wody bez konieczności wysuwania pralki.  

    Jeśli jednak napotkali byście Państwo jakikolwiek problem odnośnie tego tematu, to zawsze możecie skorzystać z fachowej pomocy naszych serwisantów

Super User Written by czerwiec 07, 2022

    Konserwacja pralki... dlaczego tak istotna?

Powód jest prosty i bardzo praktyczny. Jeśli nie konserwujemy naszej pralki np. co miesiac lub dwa, to nie tylko narażamy ja na awarie, ale również siebie samych na np. problemy alergiczne. Dzieki systematycznej konserwacji pralki przeznaczonymi do tego środkami mamy większą pewność że dłużej będzie ona działała własciwie.

    Zalety konserwacji?

Pierwszy który mi przychodzi na myśl, to systematyczne usuwanie złogów kamienia z grzałki, w przypadku gdy mamy tzw. "twardą wodę", co pozwala na dłuzsze i bezawaryjne działanie grzałki. Druga zaleta to systematyczne usuwanie ewentualnego zagrzybienia, które dotyczy kwestii zdrowotnych (szczególnie gdy mamy małe dzieci w rodzinie).

    Polecamy :)

Jeśli jednak już dojdzie do awarii, to polecamy nasz serwis naprawczy pralek w Krakowie.

 

Pozdrawiam.

Super User Written by marzec 04, 2022

    Nasza pralka nie chce oddać wody, i co teraz ?

    Powodów dla których pralka nie chce oddac wody jest kilka, czyli:

  • zatkanie obiegu wody poczawszy od bębna pralki, po kanalizację

  • zablokowanie pompki pralki lub jej uszkodzenie

  • brak dopływu prądu do pompki

    Z pozycji użytkownika, najczęściej polecaną, popularną i dostępną formą udrożnienia pralki jest wyczyszczenie filtra, znajdującego sie u dołu po prawej stronie. 

    Co jeśli jednak problem jest poważniejszy i wymaga rozkręcenia naszej pralki? Tu pragnę zaoferować pomoc naszych fachowców, którzy na codzień naprawiają i serwisuja pralki w Krakowie, i sprawnie usuną tą awarię, a Ty będziesz miał problem z głowy.