Porady eksploatacyjne - Pomoc - AGD

    Co zrobić, a czego unikać aby nasz sprzęt działał jak najdłużej sprawnie?... to zasadnicze pytania od których zależy żywotność naszego sprzętu.

W dzisiejszych czasach żyje się bardzo szybko. Wracamy padnięci z pracy późnym popołudniem i wrzucamy np. do pralki czy zmywarki wszystko jak leci. 

Niestety zmywarka czy pralka nie poradzi sobie z rozpuszczeniem elementów stałych takich jak: pestki, ścięgna z kurczaka, monety, karty kredytowe itp.

W przypadku pralki należy niestety pamiętać o opróżnianiu kieszeni z elementów które się w nich znajdują, natomiast jeśli chodzi o zmywarki, wystarczy usunąć lub spłukać naczynia i talerze z "grubszych" resztek jedzenia.

    A co z okresową konserwacją ?

    Na rynku dostępne są środki które systematycznie używane ( np. co dwa miesiące ) skutecznie usuwają zalegające zanieczyszczenia i odświeżają sprzęt. Systematyczność jest bardzo ważna. Użycie środków konserwacyjnych pierwszy raz po kilku latach, może spowodować np. uszkodzenie grzałki z powodu oderwania się nagromadzonego kamienia wraz z warstwą ochronną grzałki.

    Czym konserwować a czym nie konserwować sprzętu ?

    ABSOLUTNIE NIE "KRETEM" !!! Używać tylko przeznaczonych do tego środków.