Jak dobrze wyczyścić filtr pralki?

Featured

    Jak dobrze wyczyścić filtr pralki?

     Czyszczenie filtra pralki jest ważnym zadaniem, które należy wykonywać regularnie, aby zapewnić jej prawidłowe działanie i przedłużyć jej żywotność. Filtr pralki służy do zatrzymywania zanieczyszczeń i resztek, które gromadzą się podczas prania, takich jak włosy, włókna tkanin i inne drobne przedmioty. Jeśli nie będzie regularnie czyszczony, może to prowadzić do zapchania filtra, co może zwiększyć zużycie energii, a nawet spowodować uszkodzenie pralki, a w konsekwencji potrzebę skorzystania z naprawy i serwisu pralek w Krakowie.

Oto kilka kroków, jak w łatwy sposób wyczyścić filtr pralki:

  1. Przygotuj niezbędne narzędzia i środki czyszczące

Przed rozpoczęciem czyszczenia, należy przygotować niezbędne narzędzia i środki czyszczące. Do czyszczenia filtra pralki będą potrzebne rękawiczki ochronne, ściereczka lub ręcznik papierowy, szczotka do czyszczenia, woda i płyn do naczyń lub inny detergent.

  1. Wyłącz pralkę i odłącz ją od źródła zasilania

Przed przystąpieniem do czyszczenia, należy wyłączyć pralkę i odłączyć ją od źródła zasilania.

  1. Znajdź filtr pralki

Filtr pralki znajduje się zazwyczaj w dolnej części pralki, w pobliżu panelu przedniego. Sprawdź instrukcję obsługi pralki, aby dowiedzieć się, jak znaleźć filtr.

  1. Usuń nadmiar wody

Aby uniknąć rozlewania wody, należy najpierw usunąć nadmiar wody z pralki. Można to zrobić za pomocą funkcji "odpływ" lub wykorzystując pojemnik na wodę.

  1. Otwórz filtr pralki

Po usunięciu nadmiaru wody, można otworzyć filtr pralki. Wczesnie jednak podłóż w to miejsce pod pralkę ręcznik złozony na "czworo", gdyz zawsze wypłynie z filtra trochę wody. W zależności od modelu pralki, filtr może być nakrętką, klapką lub wkładem.

  1. Usuń zanieczyszczenia

Za pomocą szczotki lub ściereczki należy usunąć zanieczyszczenia z filtra pralki. Jeśli filtra nie można usunąć, należy wezwać serwis naprawczy pralek z Krakowa.

  1. Umieść filtr z powrotem

Po usunięciu zanieczyszczeń, należy umieścić filtr z powrotem w pralce. Upewnij się, że filtr jest dobrze zamocowany.

  1. Włącz pralkę i sprawdź czy pralka działa właściwie.

Jesli jednak w tym temacie miałby ktoś z Was jakiekolwiek problemy, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z ekipa naszych wykwalifikowanych serwisantów z naprawy i serwisu pralek z Krakowa.

 
Read 475 times Last modified on poniedziałek, 13 marzec 2023 11:17
Rate this item
(0 votes)

posted by:

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Porady eksploatacyjne

Wielobranżowy sklep internetowy.