Nie wiruj na najwyższych obrotach ciężkich rzeczy. Dlaczego?

Featured

    Nie wiruj na najwyższych obrotach ciężkich rzeczy. Dlaczego?

 
 
 
     Jeśli pierzesz ciężkie rzeczy, takie jak koce, ręczniki czy ubrania z grubszych materiałów, zawsze zaleca się unikanie wirówki na najwyższych obrotach. Istnieje kilka powodów, dla których należy tego unikać, aby nie nastapiła poważna awaria i nie trzeba było wzywać naprawy i serwisu pralek z Krakowa
 

    Oto kilka z nich:

    Po pierwsze, wirówka na najwyższych obrotach może powodować nadmierne obciążenie dla pralki. Ciężkie rzeczy, takie jak mokre koce czy ręczniki, stanowią większe wyzwanie dla wirówki niż lekkie tkaniny. Pralka może mieć trudności z utrzymaniem równowagi w trakcie obrotów na najwyższych ustawieniach, co może prowadzić do nadmiernego hałasu, wibracji oraz skokowego poruszania się. To z kolei może uszkodzić pralkę, spowodować przemieszczenie jej z miejsca, a nawet przyczynić się do uszkodzenia innych przedmiotów znajdujących się w pobliżu.

    Po drugie, wirówka na najwyższych obrotach może negatywnie wpływać na trwałość i jakość ciężkich rzeczy. Silne siły wywierane podczas wirówki mogą prowadzić do nadmiernego rozciągania, odkształcania czy zniszczenia grubych tkanin. Szczególnie delikatne materiały, takie jak wełna czy jedwab, mogą ucierpieć podczas obrotów na wysokich prędkościach. W rezultacie, ubrania i inne przedmioty mogą stracić swój pierwotny kształt, elastyczność, a nawet wytrzymałość. Długotrwałe używanie wirówki na najwyższych obrotach może przyspieszyć proces zużycia i skrócić żywotność ciężkich rzeczy, a także spowodować zdecydowanie szybsze zużycie pralki, a co za tym idzie, zmusić nas do interwencji serwisu naprawczego pralek z Krakowa.

    Po trzecie, wirówka na najwyższych obrotach może wpływać na efektywność procesu suszenia. Ciężkie przedmioty, które są nadmiernie namoczone po wirówce, mogą zatrzymać większą ilość wody niż lżejsze tkaniny. Jeśli włożysz te cięższe rzeczy do suszarki, proces suszenia może zająć więcej czasu i energii. W rezultacie, może to prowadzić do wydłużenia cyklu suszenia i zwiększenia kosztów energetycznych.

    Ważne jest zatem dostosowanie ustawień wirówki do rodzaju i wagi pranych rzeczy. Zazwyczaj zaleca się wybór niższych obrotów dla ciężkich przedmiotów. Pralki zazwyczaj mają różne programy lub ustawienia, które umożliwiają dostosowanie obrotów do konkretnej wagi lub rodzaju tkaniny. 

    Podsumowując: wirowanie jest tym etapem prania, które szczególnie mocno mechanicznie fatyguje i może nadwyrężyć naszą pralkę. Dlatego też ustawiajmy prędkośc wirowania w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem, inaczej niezbedna będzie interwencja krakowskiego serwisu naprawczego pralek. Jesli zajdzie taka potrzeba, to nasi fachowcy chętnie udziela niezbędnej pomocy.

Read 236 times Last modified on sobota, 27 maj 2023 06:04
Rate this item
(0 votes)

posted by:

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

3 comments

 • play bonanza slot
  play bonanza slot środa, 07 czerwiec 2023 08:16

  Thanks for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I will be waiting for your further post thank you once again.

  Comment Link
 • rede
  rede piątek, 02 czerwiec 2023 14:20

  Obecnie duzo pralek ma 1400 obrotów, ale tez moim zdaniem takie "fatygowanie" pralki cięzkimi rzeczami rzeczywiście nie jest dobrym pomysłem :)

  Comment Link
 • Karol
  Karol piątek, 02 czerwiec 2023 13:57

  Też wychodzę z założenia że nawet jesli ktos ma pralkę na 1400 obrotów, to nie dobrze jest "szaleć" przy cięzkich rzeczach typu koc lub reczniki. Na dłuższą mete bedzie to "pokutować" szybsza dewastacja amortyzatorów i łożysk.
  Pozdrawiam.

  Comment Link

Porady eksploatacyjne

Wielobranżowy sklep internetowy.