Jak skutecznie usuwać niemiły zapach z naszej pralki?

Featured

     Usuwanie niemiłego zapachu z pralki może być wyzwaniem, ale istnieje kilka skutecznych metod, które pomogą Ci przywrócić świeżość. Przed podjęciem działań naprawczych upewnij się, że przestrzeń wokół pralki jest dobrze wentylowana, a drzwiczki i szuflady są regularnie czyszczone. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z pralki, i uchrinic ja przed zbyt wczesną wizyta serwisu naprawczego pralek.

    Oto one:...

 1. Czyszczenie szuflady i uszczelki: Najpierw sprawdź szufladę do detergentów i uszczelki drzwiczek. Często tam zbierają się resztki detergentu, pleśń i bakterie, które przyczyniają się do nieprzyjemnego zapachu. Wyjmij szufladę i umyj ją dokładnie w ciepłej wodzie z dodatkiem octu lub płynu do naczyń. Następnie wytrzyj uszczelki wilgotną ściereczką.

 2. Oczyszczanie bębna: Uruchom pralkę na najwyższej temperaturze z pustym bębnem, dodając do niej pół litra octu lub specjalnego środka do czyszczenia pralki. Octowa para przyczyni się do rozpuszczenia osadów i bakterii. Po zakończeniu cyklu, otwórz drzwiczki i pozostaw je otwarte na kilka godzin, aby umożliwić przewiew i suszenie.

 3. Używanie octu: Ocet jest skutecznym środkiem do usuwania nieprzyjemnych zapachów. Możesz go użyć jako środka do płukania poprzez dodanie pół szklanki octu do bębna podczas ostatniego płukania. Alternatywnie, możesz użyć specjalnych tabletek lub proszków do czyszczenia pralki, które zawierają ocet.

 4. Czyszczenie filtra: W pralce znajduje się filtr, który zbiera resztki brudu i włosów. Regularnie go sprawdzaj i czyść zanieczyszczenia. Filtr znajduje się najczęściej z przodu, na dole pralki. Pamiętaj, aby przed czyszczeniem odłączyć pralkę od prądu. Gdyby jednak nastąpiła jakaś awaria, to mieszkańcy Krakowa mogą liczyć na pomoc naszego krakowskiego serwisu naprawczego pralek, do którego link znajduje sie pod koniec tego artykułu.

 5. Unikanie nadmiernego detergentu: Zbyt duża ilość detergentu może pozostawić resztki w pralce, co sprzyja rozwojowi bakterii. Używaj zawsze zalecanej ilości detergentu i unikaj nadmiernego dozowania.

 6. Cykle na wysokiej temperaturze: Regularnie uruchamiaj pralkę na cyklach na wysokiej temperaturze. To pomoże zabić bakterie i usuwać osady detergentu.

 7. Suszarka powietrza: Po zakończeniu prania pozostaw drzwiczki pralki otwarte i używaj suszarki powietrza, aby przyspieszyć proces suszenia wewnętrznych części pralki.

 8. Naturalne środki zapachowe: Umieść w pralce kawałek cytryny, pomarańczy lub dwie łyżki sody oczyszczonej podczas pustego cyklu. Zapewnią one świeży i naturalny zapach.

 9. Regularna konserwacja: Przeprowadzaj regularne przeglądy pralki i czyszcz jej elementy. Unikaj także pozostawiania wilgotnej bielizny w pralce po zakończeniu cyklu.

Pamiętaj, że regularna konserwacja i utrzymanie higieny pralki są kluczowe dla zapobiegania nieprzyjemnym zapachom. Śledzenie tych prostych kroków pomoże Ci cieszyć się świeżym zapachem prania przez długi czas.

     Gdyby jednak nastąpiła jakaś awaria, to mieszkańcy Krakowa moga liczyc na pomoc naszego krakowskiego serwisu naprawczego pralek, wystarczy tylko skontaktować sie z naszymi fachowcami. Naprawiamy wszystkie marki pralek dostępnych na rynku polskim,czyli m. inn.: Aeg, Ariston, Beko, Bosch, Candy, LG, Samsung, Siemens, Whirlpool i inne.

 
 

posted by:

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

9 comments

 • Cumcia
  Cumcia sobota, 10 luty 2024 13:03

  Troche wody z cytryną powinno pomóc. Pozdro.

  Comment Link
 • Poncia
  Poncia poniedziałek, 05 luty 2024 05:38

  Im gorecej i duszniej, tym częściej odswieżać. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Danuśka
  Danuśka piątek, 02 luty 2024 09:37

  Systematyczne traktowanie roztworem octowym, powinno pomóc. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Ninja
  Ninja czwartek, 01 luty 2024 11:02

  Szczotka, kubek, pasta i ciepła woda :))). Pozdro.

  Comment Link
 • Zyga
  Zyga środa, 31 styczeń 2024 13:07

  Ocet z woda to klasyka. Pozdro.

  Comment Link
 • Ulka
  Ulka poniedziałek, 29 styczeń 2024 05:54

  Ja też zauważyłam że babcine sposoby są najlepsze. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Gabi
  Gabi sobota, 27 styczeń 2024 13:56

  Krok pierwszy: zakonczyłes pranie, to uchyl dżwi. Pozdro. Krok drugi:... :)

  Comment Link
 • Hohlik
  Hohlik środa, 24 styczeń 2024 10:37

  nawet najprostsze metody, czyli tzw. "babcine", moga okazac sie bardzo skuteczne. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Iga
  Iga czwartek, 18 styczeń 2024 10:46

  Systematyczna konserwacja powinna poskutkować. Pozdrawiam.

  Comment Link

Porady eksploatacyjne

Wielobranżowy sklep internetowy.