Super User

Super User
Super User Written by luty 02, 2023

    Pranie butów w pralce. Czy to dobry pomysł?

    Mamy w zwyczaju prac rózne rzeczy w naszej pralce w nadziei, że nie przeszkodzi to we własciwym funkcjonowaniu pralki. Jednak moga zaistniec sytuacje w których nasz sprzet może"oberwać". Jedną z nich jest np. pranie butów sportowych, oraz innych twardszych przedmiotów, które to sytuacje moga spowodować potrzebę wezwania naprawy i serwisu pralek z Krakowa..

    Buty sportowe (mowa o tych nie skurzanych) maja to do siebie, że mają mocną, ale jednak też i bardzo elastyczna podeszwę , która mimo wszystko może nieźle "namieszać" w naszej pralce. Dlaczego? Ponieważ w bebnie kazdej pralki znajdują sie trzy z reguły plastikowe mieszadła, które niestety sa mocowane w przestrzeni miedzy wanna myjacą a skorupą bebna, czyli w miejscu nie dostepnym dla zwykłego użytkownika. 

    Żeby uniknąc uszkodzeń tych mieszadeł, jesli ktos koniecznie chce uprac swoje buciki, to niech OMINIE MOMENT ODWIROWANIA, a tylko przejdzie na oddawanie wody, a potem wyciagnie swoje buciki i je wysuszy "recznie".

    W razie jakichkolwiek problemów w tym temacie, chętnie udzielimy pomocy w zakresie naprawy i serwisu pralek w Krakowie.

Super User Written by styczeń 27, 2023

    Często używasz szybkich programów, częściej konserwuj pralkę. Czemu to takie ważne?

     Któż z nas nie lubi codziennie po porannym lub wieczornym prysznicu, "wskakiwać" w świeże ciuszki. To poczucie swiezości dodaje nam "skrzydeł" i pomaga wypełnić nasz dzień pozytywną energią, no i poprawić jakośc naszego życia, ale... wrócmy do pralki...

    Żeby uzyskać ten efekt, żeby nasze ubranie było codzień swieże i pachnące, niejednokrotnie musimy używać szybkich programów. Te niestety nie zawsze dobrze sobie radza z usuwaniem nie tylko brudu z naszych ubran, ale także złogów zanieczyszczeń gromadzących sie z czasem na dnie bębna pralki, co z czasem może skutkowac potrzeba wezwania serwisu naprawczego pralek z Krakowa.

    Co z tym zrobić?

    Polecam skorzystać z ogólno dostepnych detergentów służących do konserwcji pralek, i korzystać z nich regularnie, czyli np. 1 raz w miesiącu, lub raz na miesia lub dwa, zrobic najdłuzszy program z najwyzsza temperatura.

    Jesli jednak wystapi jakis problem zwiazany z tym tematem, to zapraszam do kontaktu z naszym krakowskim serwisem i naprawą pralek.

Super User Written by styczeń 21, 2023

    Co lepsze, proszek do prania, czy kapsułka? Wady i zalety.

     Obecnie na rynku AGD mamy wręcz "zatrzęsienie" jeśli chodzi o wybór detergentów do prania. Firmy produkujące proszki i kapsułki do prania, wychodzą wręcz z siebie, żeby tylko zaspokoić coraz większe wymagania albo wręcz kaprysy klientów. A ja w tym artykule chcę przedstawić zalety i wady zarówno proszku do prania, jak i kapsułek do prania. Dzieki dobremu wyborowi, możemy uniknąć potrzeby zbyt częstego wzywania naprawy i serwisu pralki

    Na "pierwszy ogień" wezmę proszek do prania.

    Proszek do prania:

    Biorąc pod uwagę że proszek do prania istnieje na rynku juz od wielu lat, to jest on jednak nadal używany w wielu domach czy mieszkaniach. Dużą zaletą proszku do prania w przeciwieństwie do kapsułki jest to, że możemy go dowolnie dozować, i w momencie pobierania wody przez pralkę, od razu jest mieszany razem z praniem, co gwarantuje maksymalnie równomierne rozprowadzenie proszku na wszystkie ubrania. Wadą natomiast jest to, że jeśli mamy dużo wilgoci w łazience, to proszek może sie zbrylować (grudki), i albo zupełnie zatkać, albo też przytkac połaczenie między dozownikiem a bębnem pralki i spowodowac wyciek wody z dozownika podczas pobierania wody, a to może skutkowac potrzebom wezwania serwisu i naprawy pralek.

    Kapsułka do prania:

    Kapsułki zagościły w naszych domach dopiero od stosunkowo niedawna, ale staja się coraz bardziej popularne choćby za sprawą tego, że użytkownik nie musi "rozmyslać" nad ilościa detergentu, tylko po prostu wrzuca kapsułke do bebne z praniem, i tyle... No i to jest zaletą no i ... też wadą. No bo jesli mamy mało rzeczy do wyprania, to i tak nie mamy wyboru, i kapsułka w całosci musi "wylądować" w pralce, a to oznacza że nasza "mała szybka przepierka" traktowana jest zbyt mocno zagęszczonym detergentem, bo jest on przeznaczony dla pełnego wsadu.

    Jesli ktos z Was miałby w tym temacie jakiś problem lub usterke, to zapraszam do kontaktu z ekipa naszych fachowców, czyli serwisem i naprawą pralek w Krakowie.

Super User Written by listopad 14, 2022

    Czy dzisiejsze "markowe" sprzęty, to oby na pewno najlepsze sprzęty?

    ...no właśnie. Niektórzy z nas przyzwyczaili się do tego, że pralki lub zmywarki marek z tzw. TOP listy, zakupione w sklepie w okresie po obaleniu "komuny" i otwarciu naszej polskiej granicy na zachód, są tej samej jakości, co pralki lub zmywarki zakupione "dzisiaj". No nic bardziej błędnego !!!

    "Dawne" pralki lub zmywarki były sprawne przez naprawdę wiele lat, bo jakość ich wykonania była na naprawdę wysokim poziomie, a i tez były w sposób prostszy i mniej skomplikowanie wykonane. Pralka lub zmywarka miała prac lub zmywać, a "myślenie pozostawiano nam... ludziom. Niestety obecnie moim zdaniem firmy produkujące AGD wchodzą powoli na "himalaje" absurdów, tworząc sprzęt "nafaszerowany" elektroniką.

    Biorąc pod uwagę fakt że coraz mniej osób ma nadal te "dawne" pralki i zmywarki oraz inne sprzęty AGD, a coraz więcej ma te nowoczesne, oferujemy swoje usługi w zakresie naprawy oraz serwisu pralek, zmywarek a także kuchni, płyt i piekarników w Krakowie..   

 

    

    

Super User Written by październik 13, 2022

    "Antycofka"... co to takiego i czemu takie ważne?

    Czasami zdarza sie że w naszej zmywarce lub pralce "samoczynnie" zbiera się brudna woda, a zdarza sie to z reguły osobom które mieszkaja na jajniższych pietrach. 

    Co to oznacza?

    Oznacza ni mniej, ni więcej, tylko tyle, że nasz pion kanalizacyjny został zatkany, i brudna woda od naszych sąsiadów z góry, powoli i systematycznie zbiera sie w naszym urzadzeniu.

    Jak temu zapobiec?

    Jedynym i właściwie najlepszym sposobem, jest zamontowanie tzw. "antycofki" na końcu naszego węża odpływowego do pralki lub zmywarki. Jest to tzw. syfon, czyli plastykowy element z kulka w środku, która to kulka zabezpiecza naszą pralkę lub zmywarkę przed cofającą się wodą z kanalizacji. 

    Gdyby jednak "cofka" była za mocna to...

    ...zapraszamy wówczas serdecznie do kontaktu z grupą naszych wykwalifikowanych fachowców działajacych w Krakowie.

Super User Written by lipiec 19, 2022

    "Przebicie" na grzałce a zdrowie i życie.

    Zdarzały mi sie usługi naprawy pralek, w których nastąpiło "przebicie" na grzałce, i nie dośc że pralka nie grzała, to jeszcze kabina prysznicowa znajdująca sie obok... "kopała". A miało to miejsce szczególnie gdy w scianach były jeszcze stare rury metalowe, więc były one doskonałym "przewodnikiem" prądu.

    Jesli mamy taką sytuację, że ogólnie łazienka jest na "starej" instalacji hydraulicznej, to proponuję nie włączać prania w trakcie kąpieli, gdyż może sie to naprawdę źle skończyć, jeśli nastapiło by "przebicie" na grzałce.

    Gdyby u Państwa nastapiła podobna awaria, i potrzebowaliby Państwo pomocy, to zapraszam do kontaktu z nami.

    

Super User Written by lipiec 15, 2022

    Przedłużenie węża dopływu i odpływu w pralce lub zmywarce... na co uważać?

    Czasami sa w życiu takie sytuacje, że musimy zdecydować sie na zainstalowanie pralki lub zmywarki nieco dalej niz standardowo, i wtedy pojawia sie problem z podłaczeniem jej pod dopływ wody i kanalizacji bo po prostu jest za daleko. I CO WTEDY ???

    Podłaczenie do wody.

    Biorąc pod uwage że standardowo gwinty zewnetrze i wewnetrze kranu oraz nakrętki węża dopływu do pralki lub zmywarki to 3/4 cala, to mozna smiało zastosować przedłużenie za pomoca zwykłego węża do pralki z zastosowaniem "przejściówki" (gwint zewnetrzny vs gwint zewnetrzny).

    Podłaczenie do kanalizacji.

    Tu jest podobnie jak z dopływem wody, tylko że nie mamy gwintów. Wystarczy zastosować dostatecznie długi wąz perforowany (podobny do tego zastosowanego w pralce lub zmywarce), i redukcję. Nie wspomne o opaskach zaciskowych, no bo to juz jest po prostu oczywiste.

    Jesli jednak pojawiły by sie jakiekolwiek problemy, to służymy pomocą

 

Super User Written by czerwiec 29, 2022

Instalacja pralki pod zabudowę... na co zwrócić uwagę?

    W dzisiejszych czasach coraz modniejsze staja sie pralki pod tzw. "zabudowę", lub po prostu wsunięte w szafkę ustawiona w łazience lub kuchni. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, ze pozwala na zagospodarowanie przestrzeni nad pralka.

    O czym trzeba pamiętać?

    Podczas planowania instalacji pralki pod zabudowę na pewno trzeba pamiętać o tym, że może zdarzyć sie awaria, a co za tym idzie, trzeba będzie ją wysunąć. I tu ważna rzeczą jest to aby po pierwsze wąż dopływu i odpływu były na tyle długie, aby swobodnie można było wysunąć pralkę do przodu bez strachu że te węże urwiemy. Druga ważną rzeczą jest to, aby (jesli to oczywiście mozliwe), kranik i syfon odpływowy były zamontowane na zewnątrz szafki tak, aby można było odciąć dopływ wody bez konieczności wysuwania pralki.  

    Jeśli jednak napotkali byście Państwo jakikolwiek problem odnośnie tego tematu, to zawsze możecie skorzystać z fachowej pomocy naszych serwisantów

Super User Written by czerwiec 07, 2022

    Konserwacja pralki... dlaczego tak istotna?

Powód jest prosty i bardzo praktyczny. Jeśli nie konserwujemy naszej pralki np. co miesiac lub dwa, to nie tylko narażamy ja na awarie, ale również siebie samych na np. problemy alergiczne. Dzieki systematycznej konserwacji pralki przeznaczonymi do tego środkami mamy większą pewność że dłużej będzie ona działała własciwie.

    Zalety konserwacji?

Pierwszy który mi przychodzi na myśl, to systematyczne usuwanie złogów kamienia z grzałki, w przypadku gdy mamy tzw. "twardą wodę", co pozwala na dłuzsze i bezawaryjne działanie grzałki. Druga zaleta to systematyczne usuwanie ewentualnego zagrzybienia, które dotyczy kwestii zdrowotnych (szczególnie gdy mamy małe dzieci w rodzinie).

    Polecamy :)

Jeśli jednak już dojdzie do awarii, to polecamy nasz serwis naprawczy pralek w Krakowie.

 

Pozdrawiam.

Super User Written by marzec 04, 2022

    Nasza pralka nie chce oddać wody, i co teraz ?

    Powodów dla których pralka nie chce oddac wody jest kilka, czyli:

 • zatkanie obiegu wody poczawszy od bębna pralki, po kanalizację

 • zablokowanie pompki pralki lub jej uszkodzenie

 • brak dopływu prądu do pompki

    Z pozycji użytkownika, najczęściej polecaną, popularną i dostępną formą udrożnienia pralki jest wyczyszczenie filtra, znajdującego sie u dołu po prawej stronie. 

    Co jeśli jednak problem jest poważniejszy i wymaga rozkręcenia naszej pralki? Tu pragnę zaoferować pomoc naszych fachowców, którzy na codzień naprawiają i serwisuja pralki w Krakowie, i sprawnie usuną tą awarię, a Ty będziesz miał problem z głowy.

Porady eksploatacyjne

 • Pranie butów w pralce. Czy to dobry pomysł?
  Written by

      Pranie butów w pralce. Czy to dobry pomysł?

      Mamy w zwyczaju prac rózne rzeczy w naszej pralce w nadziei, że nie przeszkodzi to we własciwym funkcjonowaniu pralki. Jednak moga zaistniec sytuacje w których nasz sprzet może"oberwać". Jedną z nich jest np. pranie butów sportowych, oraz innych twardszych przedmiotów, które to sytuacje moga spowodować potrzebę wezwania naprawy i serwisu pralek z Krakowa..

      Buty sportowe (mowa o tych nie skurzanych) maja to do siebie, że mają mocną, ale jednak też i bardzo elastyczna podeszwę , która mimo wszystko może nieźle "namieszać" w naszej pralce. Dlaczego? Ponieważ w bebnie kazdej pralki znajdują sie trzy z reguły plastikowe mieszadła, które niestety sa mocowane w przestrzeni miedzy wanna myjacą a skorupą bebna, czyli w miejscu nie dostepnym dla zwykłego użytkownika. 

      Żeby uniknąc uszkodzeń tych mieszadeł, jesli ktos koniecznie chce uprac swoje buciki, to niech OMINIE MOMENT ODWIROWANIA, a tylko przejdzie na oddawanie wody, a potem wyciagnie swoje buciki i je wysuszy "recznie".

      W razie jakichkolwiek problemów w tym temacie, chętnie udzielimy pomocy w zakresie naprawy i serwisu pralek w Krakowie.

  Written on czwartek, 02 luty 2023 13:18 in Porady eksploatacyjne Be the first to comment! Read 14 times
 • Często używasz szybkich programów, częściej konserwuj pralkę. Czemu to takie ważne?
  Written by

      Często używasz szybkich programów, częściej konserwuj pralkę. Czemu to takie ważne?

       Któż z nas nie lubi codziennie po porannym lub wieczornym prysznicu, "wskakiwać" w świeże ciuszki. To poczucie swiezości dodaje nam "skrzydeł" i pomaga wypełnić nasz dzień pozytywną energią, no i poprawić jakośc naszego życia, ale... wrócmy do pralki...

      Żeby uzyskać ten efekt, żeby nasze ubranie było codzień swieże i pachnące, niejednokrotnie musimy używać szybkich programów. Te niestety nie zawsze dobrze sobie radza z usuwaniem nie tylko brudu z naszych ubran, ale także złogów zanieczyszczeń gromadzących sie z czasem na dnie bębna pralki, co z czasem może skutkowac potrzeba wezwania serwisu naprawczego pralek z Krakowa.

      Co z tym zrobić?

      Polecam skorzystać z ogólno dostepnych detergentów służących do konserwcji pralek, i korzystać z nich regularnie, czyli np. 1 raz w miesiącu, lub raz na miesia lub dwa, zrobic najdłuzszy program z najwyzsza temperatura.

      Jesli jednak wystapi jakis problem zwiazany z tym tematem, to zapraszam do kontaktu z naszym krakowskim serwisem i naprawą pralek.

  Written on piątek, 27 styczeń 2023 11:44 in Porady eksploatacyjne Be the first to comment! Read 24 times
 • Co lepsze, proszek do prania, czy kapsułka? Wady i zalety.
  Written by

      Co lepsze, proszek do prania, czy kapsułka? Wady i zalety.

       Obecnie na rynku AGD mamy wręcz "zatrzęsienie" jeśli chodzi o wybór detergentów do prania. Firmy produkujące proszki i kapsułki do prania, wychodzą wręcz z siebie, żeby tylko zaspokoić coraz większe wymagania albo wręcz kaprysy klientów. A ja w tym artykule chcę przedstawić zalety i wady zarówno proszku do prania, jak i kapsułek do prania. Dzieki dobremu wyborowi, możemy uniknąć potrzeby zbyt częstego wzywania naprawy i serwisu pralki

      Na "pierwszy ogień" wezmę proszek do prania.

      Proszek do prania:

      Biorąc pod uwagę że proszek do prania istnieje na rynku juz od wielu lat, to jest on jednak nadal używany w wielu domach czy mieszkaniach. Dużą zaletą proszku do prania w przeciwieństwie do kapsułki jest to, że możemy go dowolnie dozować, i w momencie pobierania wody przez pralkę, od razu jest mieszany razem z praniem, co gwarantuje maksymalnie równomierne rozprowadzenie proszku na wszystkie ubrania. Wadą natomiast jest to, że jeśli mamy dużo wilgoci w łazience, to proszek może sie zbrylować (grudki), i albo zupełnie zatkać, albo też przytkac połaczenie między dozownikiem a bębnem pralki i spowodowac wyciek wody z dozownika podczas pobierania wody, a to może skutkowac potrzebom wezwania serwisu i naprawy pralek.

      Kapsułka do prania:

      Kapsułki zagościły w naszych domach dopiero od stosunkowo niedawna, ale staja się coraz bardziej popularne choćby za sprawą tego, że użytkownik nie musi "rozmyslać" nad ilościa detergentu, tylko po prostu wrzuca kapsułke do bebne z praniem, i tyle... No i to jest zaletą no i ... też wadą. No bo jesli mamy mało rzeczy do wyprania, to i tak nie mamy wyboru, i kapsułka w całosci musi "wylądować" w pralce, a to oznacza że nasza "mała szybka przepierka" traktowana jest zbyt mocno zagęszczonym detergentem, bo jest on przeznaczony dla pełnego wsadu.

      Jesli ktos z Was miałby w tym temacie jakiś problem lub usterke, to zapraszam do kontaktu z ekipa naszych fachowców, czyli serwisem i naprawą pralek w Krakowie.

  Written on sobota, 21 styczeń 2023 09:04 in Porady eksploatacyjne Be the first to comment! Read 27 times