System anty cofnięciowy - "tłoczkowy" czy "kulkowy"? Który wybrać, i dlatego to takie ważne?

Featured

    System anty cofnięciowy - "tłoczkowy" czy "kulkowy"? Który wybrać, i dlatego to takie ważne?

     Temat dotyczy szczególnie osób które mieszkaja w blokach, i maja nad soba dużo pieter. Problem może pojawić sie wówczas, gdyby nastapiło zatkanie pionu głównego kanalizacji, a wtenczas im niżej mieszkamy, tym więcej "brzydkich rzeczy" może dostac sie do naszej pralki i nie obejdzie sie bez interwencji serwisu i naprawy pralek z Krakowa.

    Jak temu zaradzić?

    I tu własnie bardzo istotny okazuje się syfon anty cofnięciowy. Na polskim rynku dostepne są dwa rodzaje syfonów, jednakże każdy z nich ma inne parametry działania, oraz wady i zalety.

    Który zatem wybrać?

    Tutaj decyzje musi podjąc sam uzytkownik, ja natomiast mogę po krótce scharakteryzować ich wady i zalety. A wiec:

- syfon "tłoczkowy" - zaleta jest wysoki parametr szczelności uzyskany dzieki idealnemu dopasowaniu tłoczka do ścianek syfonu i dociskowi sprężynki. Wada natomiast jest skłonnośc klinowania sie tłoczka w momencie gdy dostaja się w syfon drobne elementy takie jak np. piasek, i skuteczne zablokowanie ruchu wody..

- syfon "kulkowy" - zaletą jest duża "elastycznośc" jesli chodzi o przepustowośc drobnych elementów takich jak np. piasek, natomiast wadą jest mniejsza szczelnośc przy wiekszym naporze ciśnienia wody.

    Tak czy siak, gdyby ktokolwiek z Was miał jakikolwiek problem ze swoja pralka w tym temacie, do zapraszamy do kontaktu z wykwalifikowaną grupą naszych fachowców od naprawy i serwisu pralek z Krakowa.

Read 425 times Last modified on środa, 22 luty 2023 13:32
Rate this item
(0 votes)

posted by:

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Porady eksploatacyjne

Wielobranżowy sklep internetowy.