Jak skutecznie i właściwie konserwować naszą pralkę?

Featured

     Konserwacja pralki jest kluczowym elementem utrzymania jej sprawności i wydajności przez wiele lat. Regularne czyszczenie i dbanie o poszczególne elementy pomagają unikać awarii, czyli zbyt czestego wzywania serwisu naprawczego pralek, oraz eliminować nieprzyjemne zapachy. Poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik, jak skutecznie i właściwie konserwować pralkę.

    Oto on:...

1. Czyszczenie bębna: Rozpocznij od czyszczenia bębna pralki. Wyjmij wszelkie pozostałości ubrań czy ręczników, a następnie przetrzyj wewnętrzną powierzchnię bębna wilgotną szmatką, aby usunąć ewentualne zabrudzenia. Sprawdź także, czy nie ma przypadkowo zgubionych przedmiotów, takich jak monety czy klucze.

2. Usuwanie kamienia: Regularnie sprawdzaj filtry i usuwaj kamień. W instrukcji obsługi znajdziesz informacje na temat lokalizacji filtrów w Twoim modelu pralki. Odkamienianie jest szczególnie ważne, gdy mieszkasz w obszarze o twardzej wodzie, aby uniknąć problemów z działaniem pralki.

3. Czyszczenie uchwytu drzwi: Uchwyty drzwi pralki są często miejscem gromadzenia się bakterii i pleśni. Przetrzyj uchwyt wilgotną szmatką nasączoną w roztworze octu białego, który działa dezynfekująco. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać szczeliny drzwi i oczyścić je z ewentualnych zabrudzeń.

4. Czyszczenie pojemnika na detergent: Zdejmij pojemnik na detergent i spłucz go pod bieżącą wodą. Możesz także namoczyć go w ciepłej wodzie z dodatkiem octu, aby usunąć nagromadzone resztki detergentu.

5. Sprawdzanie uszczelek: Regularnie kontroluj stan uszczelek drzwi. Jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia, wymień je natychmiast. Uszkodzone uszczelki mogą powodować przecieki wody i utratę wydajności pralki, a to może wymuszać potrzebę wzywania serwisu naprawczego pralek. Dla krakowian mamy oferte naszego krakowskiego serwisu pralek, do którego link znajduje sie pod koniec tego artykułu.

6. Oczyszczanie pompy odwadniającej: Sprawdzaj pompę odwadniającą co jakiś czas. W przypadku pralek ładowanych od przodu znajdziesz ją zazwyczaj z przodu, pod klapką. Wyjmij ewentualne przedmioty, które mogły się tam zaklinować, i przeczyść pompę zanieczyszczeń.

7. Dezynfekcja: Raz na jakiś czas przeprowadź dezynfekcję pralki. W tym celu możesz uruchomić pusty cykl na najwyższej temperaturze, dodając do bębna pół szklanki octu białego lub specjalnego środka dezynfekującego dostępnego w sklepach.

8. Czyszczenie filtrów i rur odpływowych: Regularnie sprawdzaj i czyszcz filtry i rury odpływowe. Często znajdują się one w dolnej części pralki. Usunięcie nagromadzonych zanieczyszczeń pozwala utrzymać swobodny przepływ wody.

9. Unikaj nadmiaru detergentu: Stosuj się do zaleceń producenta dotyczących ilości detergentu. Nadmiar detergentu może nie tylko obciążać pralkę, ale także prowadzić do powstawania nieprzyjemnych zapachów.

10. Regularne użytkowanie: Pralka, podobnie jak wiele urządzeń, potrzebuje regularnego użytkowania. Jeśli pralka przez dłuższy czas nie jest używana, może to prowadzić do problemów z uszczelkami i gumowymi elementami.

Regularna konserwacja pralki nie tylko utrzymuje ją w dobrym stanie, ale także przedłuża jej żywotność. Dzięki tym prostym krokom unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek i będziesz cieszyć się efektywnym funkcjonowaniem pralki przez wiele lat.

    Czasem jednak moze zdarzyc sie awaria która będzie wymagała interwencji serwisu naprawczego pralek. Gdyby taka miała miejsce, to dla mieszkańców Krakowa mamy oferte naszego serwisu pralek, z którym możesz skontaktowac sie w każdej chwili. Naprawiamy wszystkie marki pralek dostępnych na rynku polskim,czyli m. inn.: Aeg, Ariston, Beko, Bosch, Candy, LG, Samsung, Siemens, Whirlpool i inne.

posted by:

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

7 comments

 • Julcia
  Julcia sobota, 06 styczeń 2024 06:47

  Troche octu i wody powinno załatwic sprawę. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Lucek
  Lucek czwartek, 04 styczeń 2024 11:15

  Tutaj babcine sposoby bija wszystko. Pozdro.

  Comment Link
 • lukrecja
  lukrecja wtorek, 26 grudzień 2023 06:26

  oprócz tego wszechobecnego octu, tez wazna jest kwestia kołnierza i dozownika. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Julka
  Julka piątek, 22 grudzień 2023 12:03

  Warto własnie systematycznie co dwa miesiace puszczac długi program z wodą i octem, i powinno byc ok. Pozdro.

  Comment Link
 • Lidka
  Lidka środa, 20 grudzień 2023 14:43

  Ja przepuszczam na długim z octem, i jest ok. Pozdro.

  Comment Link
 • Gienia
  Gienia poniedziałek, 18 grudzień 2023 11:58

  Długi program z octem, no i już. Pozdro.

  Comment Link
 • Ulka
  Ulka piątek, 15 grudzień 2023 04:37

  Mycie kołnieża i dozownika to klasyka, a oprócz tego odswiezenie bebna raz na miesiąc lub dwa, to warto. Pozdro.

  Comment Link

Porady eksploatacyjne

Wielobranżowy sklep internetowy.