Jak dbać o naszą pralkę, kiedy mamy twardą wodę?

Featured

     Twarda woda może być problemem dla pralek, ponieważ zawiera duże ilości minerałów, głównie wapnia i magnezu, które mogą osadzać się wewnątrz urządzenia, tworząc tzw. kamień kotłowy. To może prowadzić do zmniejszenia wydajności pralki, zwiększenia zużycia energii oraz skrócenia jej żywotności. Jednak istnieje kilka sposobów, aby zadbać o pralkę i chronić ją przed negatywnymi skutkami twardej wody, i niepotrzebnymi wizytami serwisu naprawczego pralek.

    Oto one:...

 1. Regularne czyszczenie: Regularne czyszczenie pralki to kluczowy krok w dbaniu o jej wydajność i żywotność. Regularnie usuwaj resztki detergentu, osad mineralny oraz pleśń z przegródki na detergent i uszczelki drzwiczek. Możesz użyć octu lub specjalnych środków czyszczących przeznaczonych do pralek, aby pozbyć się kamienia kotłowego.

 2. Używaj mniej detergentu: Używanie nadmiernej ilości detergentu w twardych wodach może prowadzić do nadmiernego osadzania się osadu mydlanego w pralce. Zaleca się stosowanie mniejszych ilości detergentu niż zalecane na opakowaniu, szczególnie jeśli woda w twojej okolicy jest twarda.

 3. Miękka woda: Rozważ zainstalowanie systemu zmiękczania wody w swoim domu. Systemy te usuwają minerały odpowiedzialne za twardość wody, co przynosi korzyści nie tylko dla pralki, ale także dla całego systemu wodnego w domu, włączając w to także armaturę i instalację sanitarną.

 4. Filtr wody: Rozważ zainstalowanie filtra wody, który będzie usuwał niechciane substancje z wody, w tym minerały odpowiedzialne za twardość wody. Filtracja wody może pomóc w zmniejszeniu ilości minerałów, które mogą osadzać się w pralce.

 5. Regularne konserwacje: Regularnie sprawdzaj i konserwuj swoją pralkę. Usuń wszelkie blokady w filtrze i rurach, które mogą powodować niedrożność lub uszkodzenia. Sprawdzaj także uszczelki i węże pod kątem ewentualnych wycieków. W razie jakichkolwiek problemów, mieszkańcom Krakowa oferujemy usługi serwisowe i naprawcze pralek, naszego serwisu, do którego link znajduje się pod koniec tego artykułu.

 6. Odpowiedni cykl prania: Używaj odpowiednich cykli prania i temperatury wody. Wyższe temperatury mogą przyczynić się do szybszego osadzania się kamienia kotłowego, dlatego zaleca się pranie w niższych temperaturach, gdy to możliwe.

 7. Suche wnętrze pralki: Po zakończeniu cyklu prania pozostaw drzwiczki pralki lekko otwarte, aby umożliwić cyrkulację powietrza i wyschnięcie wnętrza. Wilgotne środowisko w pralce może prowadzić do rozwoju pleśni i innych problemów.

Dbając o swoją pralkę z twardą wodą, możesz przedłużyć jej żywotność i utrzymać jej wydajność na odpowiednim poziomie. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu, ograniczaniu stosowania detergentów, rozważaniu instalacji systemu zmiękczania wody lub filtra, oraz wybieraniu odpowiednich cykli prania. Dzięki temu możesz cieszyć się czystą i świeżą odzieżą przez długie lata.

    Gdyby jednak do waszej pralki potrzebna byłaby interwencja serwisu naprawczego pralek, to mieszkańcom Krakowa, mamy do zaoferowania usługi naszego krakowskiego serwisu naprawczego pralek, z którym wystarczy sie skontaktowac. Naprawiamy wszystkie marki pralek dostępnych na rynku polskim,czyli m. inn.: Aeg, Ariston, Beko, Bosch, Candy, LG, Samsung, Siemens, Whirlpool i inne.

posted by:

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

8 comments

 • Omcia
  Omcia poniedziałek, 25 marzec 2024 05:08

  No własnie, przepuszczenie woda z octem naprawde pomaga. Pozdro.

  Comment Link
 • Celonka
  Celonka sobota, 23 marzec 2024 13:15

  Woda z octem i juz. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Kromcia
  Kromcia środa, 20 marzec 2024 10:11

  Ocet lub cytryna, powinny pomóc. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Minka
  Minka niedziela, 17 marzec 2024 05:55

  Tez tak myslę. Sukcesywna woda z octem, i powinno byc dobrze. Pozdro.

  Comment Link
 • Oldzia
  Oldzia czwartek, 14 marzec 2024 10:22

  No własnie, regularne zapodawanie wody z octem, powinno pomóc. Pozdro.

  Comment Link
 • Kazimiera
  Kazimiera środa, 13 marzec 2024 09:41

  Regularne przepuszczanie z wodą z octem powinno pomóc. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Zofia
  Zofia środa, 06 marzec 2024 12:51

  Najlepszy sposób to babciny sposób. Woda z octem i juz. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Tyldzia
  Tyldzia poniedziałek, 04 marzec 2024 10:25

  Njlepszy sposób to czestsza konserwacja i tyle. Pozdro.

  Comment Link

Porady eksploatacyjne

Wielobranżowy sklep internetowy.