Po czym poznać że uszkodziły się łożyska w pralce?

Featured
 

     Uszkodzone łożyska w pralce np. Bosch, mogą powodować szereg problemów, które w miarę upływu czasu mogą się nasilać i wymusic na uzytkowniku potrzebe wezwania naprawy i serwisu pralek Bosch z Krakowa. Jeśli zauważysz pewne niepokojące oznaki, warto przyjrzeć się bliżej, czy problemem faktycznie są łożyska.

    Oto one:...

 1. Hałas podczas wirowania: Jednym z najczęstszych objawów uszkodzonych łożysk jest głośny, charakterystyczny dźwięk, który słychać podczas wirowania pralki np. Whirlpool. Może to brzmieć jak trzaski, stukanie lub skrzypienie. Ten hałas może być bardziej zauważalny przy wyższych prędkościach wirowania, i może oznaczac koniecznośc wezwania naprawy i serwisu pralek Whirlpool z Krakowa.

 2. Drżenie i wibracje: Uszkodzone łożyska mogą powodować nieprzyjemne drżenia i wibracje pralki podczas wirowania. Pralka może nawet "chodzić" po podłodze. To może być uciążliwe i prowadzić do wahanek pralki.

 3. Problemy z wirowaniem: Pralka np. Beko, może mieć trudności z utrzymaniem równowagi podczas wirowania. Spowodowane jest to utratą stabilności wynikającą z uszkodzonych łożysk. W efekcie pralka może przerywać cykl wirowania lub nie osiągać oczekiwanej prędkości wirowania, a to może wymagac interwencji naprawy i serwisu pralek Beko z Krakowa.

 4. Nietypowe dźwięki podczas ruchu bębna: Jeśli obracasz ręcznie bęben pralki i słyszysz niepokojące dźwięki, takie jak zgrzytanie, trzeszczenie lub skrzypienie, może to wskazywać na uszkodzenie łożysk. Warto jednak pamiętać, że normalne dźwięki mogą występować, zwłaszcza przy przemieszczaniu się bębna ręcznie.

 5. Ogólna wydajność pralki: Uszkodzone łożyska mogą wpłynąć na ogólną wydajność pralki np. AEG. Pranie może być mniej skuteczne, a ubrania mogą pozostawać mokre lub wciąż brudne po zakończeniu cyklu. To natomiast może wymagać interwencji naprawy i serwisu pralek AEG z Krakowa.

 6. Wycieki wody: W przypadku uszkodzenia łożysk, bęben może być pochylony lub przesunięty, co może prowadzić do wycieków wody z pralki. Możesz zauważyć wilgoć pod pralką lub wokół niej.

 7. Bęben przesuwa się wewnątrz pralki: Gdy łożyska są uszkodzone, bęben może mieć tendencję do przesuwania się na boki lub w górę i w dół wewnątrz pralki. Możesz to zauważyć, gdy otworzysz drzwi pralki i zobaczysz, że bęben nie jest w pozycji wyjściowej.

Jeśli obserwujesz powyższe objawy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że łożyska w pralce są uszkodzone lub w trakcie uszkadzania się. W takim przypadku zaleca się skontaktowanie się z naprawa i  serwisem pralek z Krakowa, aby przeprowadzili oni dokładną diagnozę i ewentualną naprawę. Pamiętaj, że uszkodzone łożyska, jeśli nie zostaną naprawione, mogą prowadzić do dalszych uszkodzeń pralki i skrócenia jej żywotności. Dlatego ważne jest, aby działać szybko i podjąć odpowiednie kroki naprawcze.

posted by:

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

10 comments

 • Anita
  Anita sobota, 26 sierpień 2023 08:12

  U mnie długo pralka rzęziła, az w końcu przy wirowaniu był potworny huk, i koniec. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Wyluzowana
  Wyluzowana piątek, 25 sierpień 2023 13:06

  Ja miałem wrażenie że na chwile moja pralka zamieniła sie w młynek. Totalny sgrzyt i wielkie STOP !!! To tyle. Trzeba uważać. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Lotniskowiec
  Lotniskowiec czwartek, 24 sierpień 2023 12:18

  Jesli masz wrażenie że podczas wirowania, z Twojej łazienki odlatuje samolot, to znaczy że padają łożyska :) !!! Pozdro !!!

  Comment Link
 • Tereska
  Tereska środa, 23 sierpień 2023 09:52

  U mnie to żelazne opiłki powbijały sie w ubrania. Dobrze że to zobaczyłam, bo by moi sie synek pokaleczył. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Ziutek
  Ziutek wtorek, 22 sierpień 2023 08:49

  U mnie to był dzwiek jakby coś sie mieliło, a potem beben był nie do ruszenia, no i tyle. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Grucha
  Grucha poniedziałek, 21 sierpień 2023 11:14

  U mnie jak poleciały łożyska, to normalnie od razu zablokowało bęben, i poczułam swąd kabli silnika, bo nie mógł pracowac. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Kasiek
  Kasiek poniedziałek, 21 sierpień 2023 09:24

  U mnie to z czasem był taki dźwięk, jakby walec jechał w łazience. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Wiesia
  Wiesia niedziela, 20 sierpień 2023 04:25

  Mi natomiast rdzawa woda zaczęła sie gromadzic pod pralka. Wtedy juz wiedziałam o co chodzi. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Krzychu
  Krzychu sobota, 19 sierpień 2023 04:06

  U mnie to w końcu urwał sie beben, ale na szczęcie na koniec wirowania, wiec nie było az tak tragicznie. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Dyzio
  Dyzio piątek, 18 sierpień 2023 07:51

  Mi sie kiedys tak rozkwasiły łożyska, że wysypały się kulki na zewnatrz, i chlupnęło woda. Pozdrawiam.

  Comment Link

Porady eksploatacyjne

 •      W praniu ubrań po zabawie w śniegu warto zachować szczególną uwagę, aby skutecznie usunąć zabrudzenia, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo tkanin. Oto kilka kroków, które pomogą ci skutecznie i bezpiecznie wyprać ubrania po dniu spędzonym na śniegu, a także uchronią sama pralkę przed awarią, a co za tym idzie, wizytą serwisu naprawczego pralek.

      A zatem:...

  Written on poniedziałek, 04 grudzień 2023 11:14 in Porady eksploatacyjne Be the first to comment! Read 30 times Read more...
 •      Usuwanie stęchlizny ze zmywarki to ważny krok w utrzymaniu higieny w kuchni oraz zapewnieniu sprawnego działania urządzenia. Stęchlizna może pojawić się z różnych powodów, takich jak resztki jedzenia, osady wodne lub problem z odpływem. W poniższym tekście omówię skuteczne metody usuwania stęchlizny, abyś mógł cieszyć się czystymi naczyniami i efektywną pracą zmywarki, a także zminimalizowac częstotliwość wzywania serwisu naprawczego zmywarek.

      Oto one:...

  Written on wtorek, 28 listopad 2023 10:27 in Porady eksploatacyjne 2 comments Read 37 times Read more...
 •     Jak skutecznie w naszej pralce wyprać firanki i zasłony okienne na święta?

       Święta to wyjątkowy czas, w którym nasze domy przybierają świąteczną oprawę. Aby wnętrze prezentowało się pięknie i nastrojowo, niezbędne jest zadbanie o każdy detal, włączając w to firanki i zasłony okienne. Często są one elementem dekoracyjnym, który nadaje charakter pomieszczeniu. Aby utrzymać je w doskonałym stanie, warto wiedzieć, jak skutecznie je prać, by zachowały swoją świeżość i piękno. Poniżej znajdziesz porady dotyczące prania firanek i zasłon, dzięki którym Twoje okna będą lśniły nowością podczas świąt, a Twoja pralka nie będzie potrzebowała zbyt częstych wizyt serwisu pralek, celem jej naprawy.

      Oto one:...

  Written on sobota, 25 listopad 2023 06:04 in Porady eksploatacyjne 5 comments Read 96 times Read more...

Wielobranżowy sklep internetowy.