Na co warto zwrócić uwagę, gdy chcesz wyprać dywaniki po psach lub kotach?

Featured
 

     Pranie dywaników po psach lub kotach w pralce np. Bosch, może być wyzwaniem, ponieważ zwierzęta te mogą pozostawiać na nich sierść, brud, plamy i nieprzyjemny zapach, co musi wymusić potrzebe wezwania naprawy i serwisu pralek Bosch z Krakowa. Aby skutecznie wyprać dywaniki i pozbyć się zanieczyszczeń, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak efektywnie wyprać dywaniki po psach lub kotach.

    Oto one:...

 1. Przygotowanie: Przed rozpoczęciem procesu prania dywaników, zdejmij z nich wszelkie luzem leżące przedmioty i oczyść je z widocznych zabrudzeń, takich jak błoto czy resztki jedzenia. Odkurzanie dywaników pomoże usunąć nadmiar sierści i zanieczyszczeń przed praniem, i uchroni przed interwencja naprawy i serwisu pralek z Krakowa.

 2. Test plam: Jeśli na dywanikach znajdują się plamy od moczu, wymiocin, błota lub innych substancji, wykonaj test na niewielkim, niewidocznym fragmencie dywanika, aby upewnić się, że wybrany środek do prania nie uszkodzi koloru czy tkaniny.

 3. Odpowiedni środek do prania: Wybierz odpowiedni środek do prania, który jest bezpieczny dla zwierząt i nie uszkodzi dywanika. Unikaj środków o silnych zapachach lub chemikaliach, które mogą wywołać reakcje alergiczne u zwierząt.

 4. Pranie ręczne lub w pralce: Małe dywaniki można prać ręcznie w wannie lub dużej misce. W większości przypadków jednak można je prać w pralce np. Beko. Upewnij się, że dywanik zmieści się bez problemu i nie będzie zbyt mocno skręcony w pralce i jej nie uszkodzi. Inaczej trzeba będzie wzywac naprawe i serwis pralek Beko z Krakowa.

 5. Delikatny program prania: Jeśli pralka jest opcją, wybierz program prania delikatnego lub specjalny program przeznaczony do prania dywaników. Ustaw niską temperaturę i delikatne wirowanie, aby uniknąć zniszczenia tkaniny.

 6. Ilość środka piorącego: Użyj odpowiedniej ilości środka do prania, zgodnie z zaleceniami producenta np. pralek Whirlpool. Nadmiar środka może pozostawić resztki w dywaniku, a jego brak może uniemożliwić dokładne usunięcie brudu, a także problemy techniczne. To z kolei może zmusic do wezwania naprawy i serwisu pralek Whirlpool z Krakowa.

 7. Suche pranie: Po zakończonym cyklu prania, nie wrzucaj mokrego dywanika od razu na podłogę. Pozwól mu osuszyć się w dobrze wentylowanym miejscu lub na słońcu. Unikaj bezpośredniego światła słonecznego, które może zblednąć kolor dywanika.

 8. Odkurzanie po praniu: Po całkowitym wyschnięciu dywanika, dokładnie go odkurz, aby uniknąć nadmiaru sierści lub włosków zwierzęcych.

 9. Zapachy: Jeśli dywanik nadal posiada nieprzyjemny zapach, możesz użyć neutralizatora zapachów lub proszku do prania dywaników, które pomogą pozbyć się niechcianych woni.

 10. Pielęgnacja zwierząt: Aby zmniejszyć ilość sierści i brudu na dywaniku, regularnie pielęgnuj swoje zwierzęta poprzez regularne szczotkowanie, kąpiele oraz utrzymanie czystości ich legowiska.

Pamiętaj, że każdy dywanik i każde zwierzę jest inne, więc podejdź do prania indywidualnie i dostosuj metody do konkretnych potrzeb. Wybór delikatnych i bezpiecznych środków do prania oraz staranne wykonanie wszystkich kroków zapewni, że dywaniki będą czyste, świeże i bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i Twoich czworonożnych przyjaciół.

    Gdyby jednak pomimo usilnych starań potrzebna była interwencja naprawy i serwisu pralek w Krakowie, to zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami.

posted by:

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

6 comments

 • Tamtamka
  Tamtamka sobota, 02 wrzesień 2023 12:37

  Ja kiedys wyprałam niechcacy legowisko z uchem swini które gryzł mój pies. Masakra !!! Na szczęście pomogli mi panowie z serwisu. Uwazajmy i przegladajmy !!! Pozdro.

  Comment Link
 • Bronek
  Bronek sobota, 02 wrzesień 2023 07:34

  Przed wsadzeniem do pralki trzeba rzeczywiscie dobrze wytrzepać, bo inaczej może byc totalna lipa. Pozdro.

  Comment Link
 • zygula
  zygula czwartek, 31 sierpień 2023 14:22

  Nasi pupile potrfia naprawdę nabrudzić, wiec usuwanie włosia przed praniem jest bardzo wazne. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Psiarnia
  Psiarnia czwartek, 31 sierpień 2023 08:34

  Im nasz pupil ma dłuższa sierśc, to prawdopodobieństwo zatkania pralki wieksze. Więc uwaga !!! Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Lalamido
  Lalamido środa, 30 sierpień 2023 12:24

  Sierś, włosy, kudły i tp. to najlepszy sposób żeby unieruchomic prace pralki. Tyle !!! Pozdro.

  Comment Link
 • Beti
  Beti środa, 30 sierpień 2023 08:28

  No własnie, ja kiedys wyciagłam z pralki takiego kudłatego gluta, że szkoda gadac. Pralka była tym czyms zatkana. Teraz jest ok. Pozdrawiam.

  Comment Link

Porady eksploatacyjne

 •      W praniu ubrań po zabawie w śniegu warto zachować szczególną uwagę, aby skutecznie usunąć zabrudzenia, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo tkanin. Oto kilka kroków, które pomogą ci skutecznie i bezpiecznie wyprać ubrania po dniu spędzonym na śniegu, a także uchronią sama pralkę przed awarią, a co za tym idzie, wizytą serwisu naprawczego pralek.

      A zatem:...

  Written on poniedziałek, 04 grudzień 2023 11:14 in Porady eksploatacyjne 1 comment Read 32 times Read more...
 •      Usuwanie stęchlizny ze zmywarki to ważny krok w utrzymaniu higieny w kuchni oraz zapewnieniu sprawnego działania urządzenia. Stęchlizna może pojawić się z różnych powodów, takich jak resztki jedzenia, osady wodne lub problem z odpływem. W poniższym tekście omówię skuteczne metody usuwania stęchlizny, abyś mógł cieszyć się czystymi naczyniami i efektywną pracą zmywarki, a także zminimalizowac częstotliwość wzywania serwisu naprawczego zmywarek.

      Oto one:...

  Written on wtorek, 28 listopad 2023 10:27 in Porady eksploatacyjne 3 comments Read 39 times Read more...
 •     Jak skutecznie w naszej pralce wyprać firanki i zasłony okienne na święta?

       Święta to wyjątkowy czas, w którym nasze domy przybierają świąteczną oprawę. Aby wnętrze prezentowało się pięknie i nastrojowo, niezbędne jest zadbanie o każdy detal, włączając w to firanki i zasłony okienne. Często są one elementem dekoracyjnym, który nadaje charakter pomieszczeniu. Aby utrzymać je w doskonałym stanie, warto wiedzieć, jak skutecznie je prać, by zachowały swoją świeżość i piękno. Poniżej znajdziesz porady dotyczące prania firanek i zasłon, dzięki którym Twoje okna będą lśniły nowością podczas świąt, a Twoja pralka nie będzie potrzebowała zbyt częstych wizyt serwisu pralek, celem jej naprawy.

      Oto one:...

  Written on sobota, 25 listopad 2023 06:04 in Porady eksploatacyjne 6 comments Read 98 times Read more...

Wielobranżowy sklep internetowy.