Dlaczego warto włączać pralkę chociaż raz na miesiąc?

Featured
 

     Warto regularnie uruchamiać pralkę np. Bosch chociaż raz na miesiąc z kilku ważnych powodów. Choć może się wydawać, że to niepotrzebne, zwłaszcza gdy nie ma dużego obciążenia pralki, istnieje kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę. Działania te pomogą utrzymać pralkę w dobrej kondycji i wydłużyć jej żywotność, oraz uchronią przez wzywanie serwisu pralek Bosch.

    Oto one:...

 1. Zapobieganie przykremu zapachowi: Jeśli przez dłuższy czas nie używasz pralki, wewnątrz może gromadzić się wilgoć i resztki detergentu. To sprzyja rozwojowi pleśni i bakterii, co może skutkować nieprzyjemnym zapachem. Regularne pranie pomaga uniknąć tego problemu, zapewniając świeży zapach w pralce.

 2. Utrzymanie gumy uszczelniającej w dobrej kondycji: Guma uszczelniająca na drzwiach pralki jest narażona na działanie wilgoci i detergentów. Jeśli nie jest regularnie używana, może się zacząć robić na niej pleśń lub zacząć się psuć. Cykliczne pranie pozwoli utrzymać gumę w odpowiednim stanie i uniknąć ewentualnych problemów z uszczelką.

 3. Unikanie osadzania się kamienia: Jeśli w twojej okolicy woda jest twarda, to znaczy, że zawiera dużo minerałów, takich jak wapń i magnez. Te minerały mogą osadzać się na elementach wewnętrznych pralki, takich jak grzałka czy bęben. Regularne pranie z detergentem pomaga usuwać te osady, co przeciwdziała tworzeniu się kamienia.

 4. Zachowanie wydajności: Pralka, która jest regularnie używana, działa zazwyczaj efektywniej. Jeśli przez dłuższy czas jest nieużywana, mogą się w niej pojawić problemy z mechanicznymi elementami, co może prowadzić do awarii i konieczności kosztownej naprawy pralek. Jeżeli mieszkacie w Krakowie, to ceny powinny byc optymalne.

 5. Pranie rzadko używanych ubrań: Jeśli masz ubrania, które nosisz tylko okazjonalnie, takie jak kurtki zimowe czy swetry, warto pamiętać, że pranie odświeży je i usunie ewentualne zanieczyszczenia zgromadzone podczas przechowywania.

Podsumowując, regularne uruchamianie pralki chociaż raz na miesiąc ma wiele zalet, takich jak zapobieganie przykremu zapachowi, utrzymanie uszczelki w dobrej kondycji, unikanie osadzania się kamienia, zachowanie wydajności pralki i odświeżenie rzadko używanych ubrań. To prosta czynność, która może pomóc w utrzymaniu pralki w dobrym stanie przez wiele lat.

    Gdyby jednak nastapiła jakaś awaria, i potrzebna byóa by interwencja serwisu pralek, to w przypadku gdy jesteście  z Krakowa, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami.

posted by:

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

7 comments

 • Szop pracz
  Szop pracz wtorek, 03 październik 2023 14:45

  Przeciez to jest "klasyka". Nie uzywasz długo pralki, to wysychaja uszczelki, no i po ptokach. Tyle w temacie. Pozdro.

  Comment Link
 • Ewelincia
  Ewelincia sobota, 30 wrzesień 2023 07:39

  Hmm, az sie dziwie że o tym trzeba pisac. Przeciez to oczywiste że jak uszczelgi zaschna, no to po temacie. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Julja
  Julja czwartek, 28 wrzesień 2023 14:41

  No właśnie, jesli chcemy zeby nam słuzyła jak najdłużej, no to musi byc uzywana i już. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Monisia
  Monisia czwartek, 28 wrzesień 2023 09:49

  No niestety, pralka musi byc systematycznie uzywana, chociazby z powodu resztek wody, która nie zawsze do konca zostaje oddana do kanalizacji. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Różyczka
  Różyczka środa, 27 wrzesień 2023 09:26

  Przeciez to proste. Szczególnie latem jak jest upał, to wszystko wysycha, a pralka jest przeznaczona do ciagłego kontaktu z woda. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Basiek
  Basiek poniedziałek, 25 wrzesień 2023 05:25

  Nie uzywana długo praleczka, to zastana konkretnie praleczka. Ja myslę że szczególnie w upalne dni, to chociaz raz na tydzień, nie rzadziej. Pozdrawiam.

  Comment Link
 • Jagoda
  Jagoda środa, 20 wrzesień 2023 07:59

  No własnie, zastana pralka to katastrofa. Jak wyschna te uszczelnienia, no to lipa. Pozdrawiam.

  Comment Link

Porady eksploatacyjne

Wielobranżowy sklep internetowy.